Home · depresja · Huśtawka nastrojów

Huśtawka nastrojów

Każdy z nas jest bardzo skomplikowanym organizmem. Jeżeli jakiś, nawet najmniejszy element, zacznie szwankować to może się okazać, że całość przestaje funkcjonować tak jak powinna. Dobrą kondycje człowieka można niejako podzielić na dwie części. Pierwszą z nich jest zdrowie fizyczne a drugą oczywiście zdrowie psychiczne.

I w jednym i w drugim przypadku należy zwracać baczna uwagę na to aby zachować konieczna równowagę i dobry stan tego zdrowia. Sprawa jest szczególnie skomplikowana jeżeli chodzi o naszą psychikę. Kwestie dotyczące umysłu człowieka w dalszym ciągu stanowią wielką zagadkę. A rozwiązywanie problemów na tym polu jest tak naprawdę działaniem po omacku.

Dziedziny nauki takie jak psychologia czy psychoterapia starają się zgłębić, zrozumieć i wyjaśnić pewne procesy ale nie w każdym przypadku jest to możliwe. Oczywiście jeżeli czujemy, że coś jest nie tak to warto zasięgnąć opinii psychologa lub psychoterapeuty. Z całą pewnością nie zaszkodzą nam oni a jedynie mogą pomóc i nakreślić ścieżkę, którą powinniśmy podążać.

12.02.2017. 12:04