Home · psychologia · Dobry psycholog na wagę złota

Dobry psycholog na wagę złota

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi decyduje się na rozpoczęcie studiów na kierunku humanistycznym. Jednym z najpopularniejszych jest niewątpliwie psychologia, która kojarzy się z łatwymi studiami i dobrymi zarobkami w przyszłości.

Niestety, nie każdy może liczyć na złote góry. Tylko osoby naprawdę zaangażowane w swoją pracę mogą liczyć na dobrze płatne posady. Psycholog bez powołania nigdy nie będzie odnoszącym sukcesy specjalistą. Psychoterapia nie jest czymś prostym, w końcu przeprowadzana jest na ludziach, którzy czasem są bardzo skomplikowani. Brak odpowiedniego podejścia do pacjenta może się skończyć naprawdę źle.

Renoma w przypadku psychologa jest sprawą niezwykle ważną. Wystarczy kilka niepochlebnych opinii, aby stracić masę klientów. Oczywiście psycholog może pracować także w korporacjach, jednak praca ta w niczym nie przypomina pracy na własny rachunek. Osoby, które wybrały psychologię tylko po to, aby mieć jakiekolwiek wykształcenie, mogą się srogo zawieść co do przyszłych zarobków.

06.01.2017. 13:03